Võistlushooaeg on hoo sisse saanud!

Postitatud : 01.10.2017

Helloooo,
Mis nädalavahetusel toimus? Toimusid Eesti meistrivõistlused absoluutklassis ja meeskondlikud samuti. Konkurent oli päris tugev, kuna esimeses voorus hüppas top 3 kõik üle 100m. Minu hüppe pikkuseks oli 101,5m ja peale esimest vooru juhtisin.
Teist ja kolmandat kohta jagasid Kristjan Ilves ja Martti Nõmme. Teises voorus tuli 2m lühem hüpe, aga sellega suutsin enda kohta hoida ja võitsin Eesti meistritiitli. Teisele kohale platseerus Kristjan Ilves ja kolmandale Martti Nõmme.
Meeskondlikes olin koos enda klubikaaslastega Karl August Tiirmaa ja Markkus Alteriga. Tegime kõik enda hüpped ära ja tõime enda klubile taas ühe kulla juurde.
Võistlus oli pingeline ja uued võistlused tulevad kuu lõpus Saksamaal.

Kommentaarid »

Mõtteid Lahti MM-ilt

Postitatud : 25.03.2017

Lahti MM –il oma esimene suurvõistluse debüüt tehtud. On olnud aega analüüsida, mis läks valesti ja mida annab veel parandada. Suuri eesmärke ma endale ei seadnud, pigem täienes kogemustepagas. Samuti sain ennast võrrelda maailmatasemel hüppajatega. Väiksel mäel jäi kvalifikatsioonis puudu vaid 2,2 punkti (42.koht), et pääseda lõppvõistlustele. Ees ootas suure mäe kvalifikatsioon. Kuna minu tulemus oli nii lähedal põhivõistlusele, tekkis väike lootus, et ehk õnnestub suurel mäel. Suure mäe hüpe ei olnud tehniliselt nii hea ja ka jõudu jäi natuke puudu. Olin siis esimene, kes põhivõistluselt välja jäi. Üldiselt võin oma tulemustega MM-il rahul olla ning ka terve hooajaga, kuna see oli mitmes mõttes edukas ja edasiviiv.

Kommentaarid »

Põhjamaade Noorte Meistrivõistlused

Postitatud : 05.02.2017

*Eelmisel nädalavahetusel käisin võistlemas Norras, kus toimusid Põhjamaade noorte meistrivõistlused suusahüpetes. Esimesel võistluspäeval toimusid individuaalsed hüpped, kus saavutasin 73 ja 69,5 meetriga esimese koha.
Teisel päeval toimusid meeskondlikud hüpped. Olin tiimis koos Kevin Maltseviga, kellega saavutasime napilt esimese koha.????
Juba sellel nädalavahetusel toimuvad Türgis COC võistlused.????

Kommentaarid »

EMV M16, M18 ja juuniorid

Postitatud : 06.03.2016

Mõne sõnaga siis 5.03 toimunud Eesti Meistrivõistlustest. Võistlused läksid väga edukalt. Tagasi nädala jooksul tehtud hüpetele vaadates polnud ma eriti heas vormis olnud. Kuna nii kombe kui ka suusad on väikesed, pidin ikkagi nendega võistlem. Proovisin nädala sees hüpata ka natuke pikemate Elanˇidega, kuid ei saanud head tunnet sisse. Isa vahetas uuesti klambrid Fischerile ja läksin ikka väiksemate suuskadega hüppama. Proovihüpe vähem kui 90m, tuulevaikne. Ja siis, esimene hüpe. Mäel oli natuke aega tagasi mingi tuuleõhk tulnud. Konkurendid tegid oma hüpped ära. Ja siis läksin mina oma esimesele hüppele. 96m – jeeeee, olin suutnud ennast kokku võtta ja pärast sellist heitlikku nädalat väga hea hüppe teha. Edu oli küllaltki hea, kuid kunagi ei tohi ennast lõdvaks lasta. Teine hüpe – ja jälle tuli hea hüpe – 95m. Olin hüpanud ennast Eesti Meistriks. Küll oli hea tunne.
Kuna otsustasin kaasa teha ka kahevõistluse, sest hooaeg saab kohe läbi ja võistlusi pole eriti olnud. Hüppasin ka kahevõistluse hüppega ennast esimeseks, kuid teades Klausi super-sõite ja teisena startiva Risto sõitu, siis lootsin vähemalt 3.kohale tulla. Taganttulijad eriti ei ohustanud mind. Raske oli sõita – 8 km. Kolmanda ringi lõpus (2 km ringid) oli väsinud, aga üks kahene ring oli veel. Tundsin, kuidas kaotan sekundeid, aga tegin seda, mida suutsin. Kolmas koht – pronks. Olen rahul. Pjedestaalil olime kolmekesi nii spetsiaalhüpetes kui ka kahevõistluses. Ainuke vahe – kahevõistluses jaotati medalid lihtsalt saavutuste järgi ümber. Palju õnne oma sõpradele Klausile ja Ristole!

Kommentaarid »

craftmeek